Ojai Vineyards - Santa Barbara - USA
Pinot Noir Santa Barbara 2009
- Soort
- Rood
- Druivenras
- 100% Pinot Noir
- Bewaarperiode
- Nu-2017
- Volume
- 750 ml
- Prijs
- € 25,00
Beschrijving
Zuiver en heel smakelijk Pinot Noir fruit van de koele Santa Barbara regio.
Domein: Ojai Vineyards
Het is uiterst boeiend om te zien hoe in de ‘Nieuwe Wereld’ bepaalde regio’s, waar misschien 30 jaar geleden geen enkele wijnstok stond, zich geleidelijk aan ontplooien tot topgebieden voor een specifieke druivensoort. In Californië spreekt tot nu toe vooral de ‘North Coast’ tot de verbeelding, met befaamde gebieden zoals Napa en Sonoma. Meer naar het zuiden toe, tussen San Francisco en Los Angeles, ligt de ‘Central Coast’. De kleine wijnbouwzones die dicht bij de oceaan liggen zijn verrassend koel. Zo rijpt de Cabernet Sauvignon er moeilijk, terwijl dat in Napa of Sonoma probleemloos lukt. De wijnbouwers kozen dan ook vooral voor Pinot Noir en Chardonnay die perfect gedijen in een koeler klimaat. Men kwam er echter snel achter dat, mits minder vruchtbare terroirs en kleine opbrengsten, zelfs Rhônesoorten zoals Syrah en Grenache schitterende resultaten kunnen geven in een koelere, meer gereserveerde stijl. Door ervaring, door ‘trial and error’, begint men geleidelijk aan de terroirs van de regio in kaart te brengen en ontstaan er dan ook steeds kleinere AVA’s (American Viticultural Area : de Californische AOC’s). Santa Rita Hills is zo een nieuw wijngebiedje met een koel microklimaat, glooiende heuvels en arme gronden. Zowal Chardonnay, Pinot Noir als Syrah doen het hier uitstekend. De Melville wijngaard zorgt voor een gestructureerde, precieze, frisse en diepgaande Syrah expressie die eerder aanleunt bij de noordelijke Rhône. Roll Ranch en Thompson bieden een warmere, rijpere Syrah stijl die in de handen van Adam Tolmach toch complex en intrigerend blijft.
Wijngaard
De druiven komen grotendeels van drie topwijngaarden in Santa Barbara : Solomon Hills, Bien Nacido en Presidio. Opbrengsten van rond de 30 hl/ha
Kelder
volledig ontsteeld, zachte extractie met pigeage en overpompingen/ 15 maand opvoeding op Franse barriques (30% nieuwe eik, voor de rest 1 en 2 jaar oude vaten)
Gastronomie
gevogelte met/zonder saus, zalm, pluimwild
A PHP Error was encountered
Severity: Notice
Message: Undefined index: HTTP_REFERER
Filename: helpers/url_helper.php
Line Number: 136
Nieuwe wijnen
Le L d´Or Muscadet Sèvre & Maine Sur Lie
Luneau - Papin
2010 - € 11,90
meer info » Les Pierres Blanches V.V. Muscadet Sèvre & Maine Sur Lie
Luneau - Papin
2010 - € 9,70
meer info » Pansal del Calas Tarragona 37.5 cl
Celler Capçanes
1996 - € 29,50
meer info » Les Amants de Mont-Pérat Bordeaux Blanc
Vignobles Despagne
2010 - € 9,00
meer info » Costers del Gravet Montsant
Celler Capçanes
2009 - € 14,60
meer info » Uw mandje »